چهارشنبه , جنوري 17 2018
کور‌پاڼه / خبرونه / شماری از کارمندان جوزجان: ولسوالی مینگجیک جوزجان در خطر سقوط قرار دارد

شماری از کارمندان جوزجان: ولسوالی مینگجیک جوزجان در خطر سقوط قرار دارد

 

نیروهای امنیتی ولسوالی مینگجیک در حال حاضر با کمبود مهمات و پرسونل مواجه هستند

مخالفین مسلح دولت در ولسوالی مینگجیک حضور گسترده دارند اما مخالفین آن طوریکه مردم توطئه می کنند جرئت حمله بالای ولسوالی را نخواهد داشت(سخنگوی والی)

شبرغان- شماری از کارمندان دولتی در مرکز ولسوالی مینگجیک ولایت جوزجان اخطار می دهند که اگر مخالفین مسلح دولت به این ولسوالی حمله کنند، باشنده گان این ولسوالی با خطر جدی مواجه خواهند شد. به گفته آنان، نیروهای امنیتی ولسوالی مینگجیک در حال حاضر با کمبود مهمات و پرسونل مواجه هستند. یکتن از مسئولان محلی که نخواست از وی نام گرفته شود در یک تماس تلیفونی به رادیو آزادی گفت، فعلاً بیشتر از یک هزار طالب مسلح تجمع کرده، قصد حمله بالای ولسوالی مینگجیک را دارند.

وی همچنان علاوه کرد دو ماه می شود که پولیس این ولسوالی در محاصره مخالفین قرار دارد.

وی گفت:”ولسوالی ما از شهر شبرغان 80 کیلو متر و از آقچه 21کیلو متر فاصله دارد که در همین فاصله ما از دو ماه به این طرف بخاطر گرفتن معاش به شبرغان رفته نتوانستیم و در سر راه های ما چک پاینت های مخالفین است. اگر به این وضعیت ما توجه نشود ولسوالی مینگجیک بزودی سقوط می کند.” قرار اظهارات مامورین دولتی، در ولسوالی مینگجیک، حلقه محاصره به روی نیروهای امنیتی تنگ تر شده و آنها هیچ راهی برای فرار ندارند.

نیروهای امنیتی نیز هشدار دادند که اگر هر چه سریع تر نیروی کمکی و تجهیزات به آن ولسوالی فرستاد ه نشود، ولسوالی مینگجیک بزودی سقوط خواهد کرد.

محمد رضا غفوری سخنگوی والی جوزجان نیز تائید می کند که مخالفین مسلح دولت در ولسوالی مینگجیک حضور گسترده دارند اما می گوید مخالفین آن طوریکه مردم توطئه می کنند جرئت حمله بالای ولسوالی را نخواهد داشت.

دا وګورئ

واشنګټن پوسټ: له طالبانو سره د مسکو اړیکې له مجاهدینو سره د امریکا اړیکو ته ورته دي

  د روسیې د بهرنیو چارو وزیر هندي ډ‎يپلوماټانو ته ویلي و چې مسکو له ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *