چهارشنبه , جنوري 17 2018
کور‌پاڼه / خبرونه / معاون اول ولسی جرگه در عکس العمل له گفته های احمد ضیا مسعود: مقامات نباید با اظهارات شان اذهان عامه را مخشوش سازند

معاون اول ولسی جرگه در عکس العمل له گفته های احمد ضیا مسعود: مقامات نباید با اظهارات شان اذهان عامه را مخشوش سازند

 

اگر هر فردی این رقم دقیق معلومات داشته باشد که مخالفین یا تروریستان در کابل اینطور جایگاه گرفته باشد و همراه سکتور امنیتی همکاری نکنیم این خیانت محسوب می شود

احمد ضیاء مسعود روی فعالیت نیمه رسمی شبکه طالبان در کابل تأکید کرده و گفته است که افراد این گروه در ادارات دولتی نفوذ کرده اند

کابل – به تازه گی احمد ضیاء مسعود نماینده فوق العاده رئیس جمهور در امور اصلاحات و حکومتداری خوب، روی فعالیت نیمه رسمی شبکه طالبان در کابل تأکید کرده و گفته است که افراد این گروه در ادارات دولتی نفوذ کرده اند.

محمد نذیر احمدزی معاون اول ولسی جرگه روز جمعه در صحبت با رادیو آزادی گفت که این گونه اظهارات نه تنها اذهان عامه را مخشوش می سازد بلکه پروسه صلح را نیز متأثر خواهد ساخت.

وی گفت:” اگر هر فردی این رقم دقیق معلومات داشته باشد که فعلاً مخالف یا تروریستان در کابل اینطور جایگاه گرفته باشد و ما همراه سکتور امنیتی همکاری نکنیم این خیانت محسوب می شود. ما جداً خواهش می کنیم که این طور گپ ها به عوض اینکه در مطبوعات گفته می شود باید به سکتور امنیتی گفته شود، به استخبارات گفته شود، چون ما مذاکرات صلح را داریم، صلح را هم خدشه دار می سازد و اذهان مردم هم خراب می شود، یک فرد کلان دولت ما وقتی این طور گپ ها را می زند متأسفانه که ما جگر خون شدیم.”

احمد ضیا مسعود به روز پنجشنبه در مراسمی که به مناسبت سالروز کشته شدن عبدالرحمان سید خیلی قوماندان امنیه پیشین کندز برگزار شده بود نسبت به نفوذ مخالفان مسلح در ادارات مختلف ابراز نگرانی کرده گفت که مخالفین روند جلب و جذب در مکاتب و دیگر مراکز را آغاز کرده اند.

این در حالیست که پیش از این نیز مسعود در جریان سفرش به ولایات شمال شرق افغانستان برای بهتر شدن اوضاع امنیتی کشور روی بسیج مردمی بخصوص مجاهدین سابق تأکید کرده است.

در عین حال شماری از کارشناسان افغان نیز می گویند که این گونه اظهارات با توجه به وضعیت حساس کشور خیلی زیانبار بوده می تواند.

دا وګورئ

واشنګټن پوسټ: له طالبانو سره د مسکو اړیکې له مجاهدینو سره د امریکا اړیکو ته ورته دي

  د روسیې د بهرنیو چارو وزیر هندي ډ‎يپلوماټانو ته ویلي و چې مسکو له ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *