جمعه , جنوري 19 2018
کور‌پاڼه / خبرونه / فرانسه: طالبان نمی‌توانند در جنگ پیروز شوند

فرانسه: طالبان نمی‌توانند در جنگ پیروز شوند

 

طالبان برای بیان نمودن خواست‌های‌شان باید به جای ادامه جنگ، گفتگوها را با حکومت افغانستان، آغاز کنند

 جامعه جهانی نیز مصمم است تا به پشتیبانی‌اش از حکومت افغانستان، ادامه دهد

کابل – ژان میشل مارلو، سفیر فرانسه در کابل می‌گوید که طالبان نمی‌توانند در جنگ پیروز شوند، زیرا جامعه جهانی مصمم به پشتیبانی از حکومت افغانستان است.

سفیر فرانسه هم‌چنان تاکید دارد که طالبان برای بیان نمودن خواست‌های‌شان باید به جای ادامه جنگ، گفتگوها را با حکومت افغانستان، آغاز کنند.

دولت افغانستان اعلام کرده در صورتی که طالبان حاضر به گفتگو برای صلح نشوند، به شدت سرکوب خواهند شد. حال اما واکنش‌های اخیر طالبان نشان‌ می‌دهد که پاسخ این گروه “نه” است؛ و این نه گفتن نشان می‌دهد که طالبان جنگ را بر صلح ترجیح می‌دهند.

ژان میشل مارلو گفت: “این بسیار روشن است که طالبان نمی‌توانند پیروز این جنگ باشند. چون مردم، حکمرانی آنان را نمی‌خواهند و نظامیان افغانستان نیز توانایی‌های‌شان را ثابت ساخته‌اند. از سوی دیگر، جامعه جهانی نیز مصمم است تا به پشتیبانی‌اش از حکومت افغانستان، ادامه دهد.”

 

سفیر فرانسه تاکید می‌کند طالبان، هیچ‌گاهی توضیح نداده‌اند که چه می‌خواهند، از این‌رو، بسیار مهم است تا این گروه، گفتگوها با حکومت افغانستان را آغاز کند.

اما حکومت پس از “نه” شنیدن از سوی طالبان؛ می‌گوید: هر که صلح کند، با او صلح خواهد شد و هر گروهی که صلح نکند، نظامیان کشور در برابرشان خواهند ایستاد.

دا وګورئ

واشنګټن پوسټ: له طالبانو سره د مسکو اړیکې له مجاهدینو سره د امریکا اړیکو ته ورته دي

  د روسیې د بهرنیو چارو وزیر هندي ډ‎يپلوماټانو ته ویلي و چې مسکو له ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *