چهارشنبه , جنوري 17 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / پولیس کابل: شانزده تن را در پیوند به اختطاف و انتقال مواد انفجارى بازداشت نمودیم

پولیس کابل: شانزده تن را در پیوند به اختطاف و انتقال مواد انفجارى بازداشت نمودیم

 

کابل- پولیس زون ١٠١ آسمایی کابل، ١٦ تن را در پیوند به اختطاف، انتقال حدود یکصد کیلوگرام مواد انفجاری، سرقت یک موتر و انتقال مواد مخدر بازداشت نموده است.

مل پاسوال حقنواز حقیار معاون محافظتی قوماندانی زون ١٠١ آسمایی، دیروز در یک نشست خبری در حوزه هشتم امنیتی شهر کابل گفت که دو تن از افراد یادشده که قصد انتقال حدود یکصد کیلوگرام مواد انفجاری و بیش از ٣٠٠٠ پتاقی برقی را که به داخل شهر کابل داشتند، حوالی ساعت ١١ شب در کمربند پلچرخی شناسایی و بازداشت شده اند.

موصوف افزود، مواد یادشده که به صورت ماهرانه در یک موتر انتقال سبزیجات نوع «فلاینگ کوچ» جا به جا شده بود، به دست آمده است.

حقیار تصریح نمود که تحقیقات ابتدایی نشان می دهد که این مواد ساخت پاکستان بوده و از آن سوی سرحد به افغانستان فرستاده شده است.

او همچنان گفت، در یک رویداد دیگر پولیس حوزه هشتم امنیتی حوالی ساعت هفت شب گذشته، یک تن را با موتر کرولای شخصی سرقت شده، در پوسته تلاشی دسپیچری بازداشت نموده است.

به گفته او، یک تن دیگر که قصد انتقال حدود دو کیلوگرام تریاک را داشت، نیز بازداشت گردیده است.

موصوف علاوه کرد که پس از اتمام تحقیق افراد یادشده به ارگان های ذیربط سپرده خواهند شد.

در همین حال بصیر مجاهد سخنگوی قوماندانی زون ١٠١ آسمایی، گفت که پولیس کابل یک گروه ١٢ نفری را در پیوند به اختطاف یک تجار که مالک یک تانک تیل است، بازداشت نموده و قضیه تحت تحقیق قرار دارد.

دا وګورئ

واشنګټن پوسټ: له طالبانو سره د مسکو اړیکې له مجاهدینو سره د امریکا اړیکو ته ورته دي

  د روسیې د بهرنیو چارو وزیر هندي ډ‎يپلوماټانو ته ویلي و چې مسکو له ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *