چهارشنبه , جنوري 17 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / وال ستریت ژورنال: امریکا مربی‌ها و تجهیزات نظامی بیشتر به افغانستان می‌فرستد

وال ستریت ژورنال: امریکا مربی‌ها و تجهیزات نظامی بیشتر به افغانستان می‌فرستد

 

بر اساس ستراتیژی تازه ترمپ، حدود یک هزار مربی نظامی و چندین طیاره جنگی و کشفی بیپیلوت به افغانستان فرستاده میشوند

واشنگتن- اردوی امریکا قصد دارد به هدف مبارزه بر ضد گروه داعش، مربی‌های بیشتر و تجهیزات نظامی، در بهار پیشرو به افغانستان بفرستد.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که در حال حاضر مربی‌های امریکایی، برای قوای هوایی افغانستان، استفاده بیشتر از طیاره‌های بی‌پیلوت را آموزش می‌دهند.

وزارت دفاع ملی می‌گوید نیرو های افغان و بین المللی برای از بین بردن گروه داعش تعهد مشترک دارند.

ایالات متحده در نظر دارد تا در فصل آینده جنگ، برای مبارزه سریع بر ضد گروه داعش، طیاره‌های بی‌پیلوت، تجهیزات و مربی‌های نظامی بیشتر به افغانستان بفرستد.

مقام‌های قصر سفید و پنتاگون به روزنامۀ وال ستریت ژورنال گفته‌اند بر اساس ستراتیژی تازه رئیس جمهور دونالد ترمپ، حدود یک هزار مربی نظامی و چندین طیاره جنگی و کشفی بی‌پیلوت به افغانستان فرستاده می‌شوند.

تا حالا منابع رسمی حکومت امریکا در مورد اعزام مربی‌های بیشتر نظامی به افغانستان چیزی نه گفته‌اند اما وزارت دفاع افغانستان می‌گوید در عملیات نظامی برضد گروه داعش، علاوه بر اردوی امریکا، نقش قوای هوایی افغانستان هم خیلی مهم است.

جنرال محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع به رادیو آزادی گفت‌ اردو‌های افغانستان و ایالات متحده بر اساس ستراتیژی‌های نو شان، با یک‌دیگر همکاری می‌کنند.

گزارش‌ها در مورد فرستادن مربی‌ها، طیاره‌های بی‌پیلوت و تجهیزات نظامی به افغانستان در حالی نشر می‌شوند که نظامیان امریکایی آموزش دهی برای قوای هوایی افغانستان را جهت استفاده از طیاره بی‌پیلوت آغاز کرده‌اند.

دا وګورئ

واشنګټن پوسټ: له طالبانو سره د مسکو اړیکې له مجاهدینو سره د امریکا اړیکو ته ورته دي

  د روسیې د بهرنیو چارو وزیر هندي ډ‎يپلوماټانو ته ویلي و چې مسکو له ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *