دوشنبه , فبروري 19 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / مشرانو جرگه: امریکا بخاطر فریب دادن افغانستان حرف های کاذب فشار بر پاکستان را میزند

مشرانو جرگه: امریکا بخاطر فریب دادن افغانستان حرف های کاذب فشار بر پاکستان را میزند

 

پاکستان تا اکنون سیاست حمایت تروریزم را ادامه می دهد

کابل – اعضاى مشرانو جرگه مى گویند که امریکا بخاطر فریب دادن افغانستان حرف های کاذب فشار بر پاکستان را می زند اما در عمل تا هنوز هیچ اقدام نکرده و اسلام اباد هنوز هم از تروریزم حمایت میکند.

به اساس ستراتیژی جدید امریکا در قبال افغانستان و آسیاى جنوبى اعلام شد که این کشور نیروهای خود را از افغانستان خارج نمی کند، تعداد سربازان امریکایی را در افغانستان بیشتر مى سازد و بر پاکستان نیز فشار می آورد تا از حمایت تروریزم دست بردارد.

دونالد ترمپ گفته بود که کشورش در برابر حضور گروه هاى تروریستی در پاکستان ساکت بوده نمى تواند و پناهگاه هاى امن تروریستان در پاکستان و افغانستان را که خطر براى امریکا است از بین مى برد.

اما اعضای مشرانو جرگه تاکید می ورزند که سیاست پاکستان مبنی بر حمایت تروریزم تغییر نکرده است.نجیبه حسینی عضو این جرگه، در نشست دیروز این جرگه گفت با آن که حدود سه ماه از اعلام ستراتیژى جدید امریکا می گذرد؛ اما فشارهای لازم به اساس اظهارات و ستراتیژى یادشدۀ امریکا بر پاکستان وارد نشده است. او افزود: “همه فشارها صرف در قالب حرف بوده و سیاست پاکستان در قبال تروریزم تغییر نکرده است.”

زلمی زابلی عضو دیگر این جرگه گفت: “امریکا به خاطر فریب دادن افغانستان در حرف بر پاکستان فشار وارد می کند؛ اما در عمل تا کنون هیچ اقدامی نکرده است.”

گفتنی است که پری روز جیمز متیس وزیر دفاع امریکا به عزام پاکستان شده و از مقامات پاکستانی خواسته است که در مقابل تروریزم مبارزۀ جدی نماید.

دا وګورئ

ملي مشارکت ګوند: تش په نوم رهبران د افغانانو ترمنځ نفاق ته لمن وهي

  په افغانستان کې روان وضعیت له بل هر وخت څخه ډېر بحراني شوى، اړتیا ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *