دوشنبه , فبروري 19 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / رئیس جمهور غنی: امارات میزبان یک کنفرانس بزرگ دربارۀ افغانستان خواهد بود

رئیس جمهور غنی: امارات میزبان یک کنفرانس بزرگ دربارۀ افغانستان خواهد بود

 

امارات متحده عربی منحیث اولین کشور عربی آمادۀ کمک به قوای هوایی افغانستان است و به منظور تأمین صلح و ثبات در این کشور از تمام امکانات استفاده خواهد کرد

کابل – رئیس جمهور غنی می‌گوید که امارات متحدۀ عربی به‌زودی میزبان یک کنفرانس بزرگ در مورد افغانستان خواهد بود.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور این سخن را پری شب در دیدار با رؤسا، هیئت اداری و اعضای شورای ملی کشور در ارگ ریاست جمهور بیان داشت.

رئیس جمهرغنی در مورد زمان دقیق برگزاری این کنفرانس چیزی نه گفت اما افزود که مشترکاً روی آماده‌گی‌ها در این زمینه کار می‌کنند.

وی افزود که امارات متحده عربی منحیث اولین کشور عربی آمادۀ کمک به قوای هوایی افغانستان است و به منظور تأمین صلح و ثبات در این‌کشور از تمام امکانات استفاده خواهد کرد.

غنی همچنان افزود که برای عملی شدن خواست‌های دراز مدت افغانستان، ماحول بین‌المللی فراهم شده‌است.

وی افزود: ” بعد از ۴۰ سال ماحول بین‌المللی به شکلی فراهم شده که انشاالله خواست‌های درازمدت ملت عظیم ما در حال عملی شدن است و چون دشمن‎های افغانستان و بد خواه‎های افغانستان می‎خواهند که این فرصت تباه شود به همین اندازه صف واحد، اقدام واحد و عزم واحد به کار است.”

گفتنی است که قبل از این گزارش هایی به نشر رسیده بودند که اعضای جامعۀ مدنی و سیاسیون افغان به نماینده گان گروه مسلح طالبان در امارات متحدۀ عربی یک نشست غیر رسمی در مورد صلح را برگزار خواهند کرد؛اما تا اکنون خبری از ان نیست.

دا وګورئ

ملي مشارکت ګوند: تش په نوم رهبران د افغانانو ترمنځ نفاق ته لمن وهي

  په افغانستان کې روان وضعیت له بل هر وخت څخه ډېر بحراني شوى، اړتیا ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *