سه شنبه , جنوري 16 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / ولسی جرگه به حکومت: بخاطر بیرون رفت از وضعیت بد امنیتی یک ستراتیژی را آماده سازید

ولسی جرگه به حکومت: بخاطر بیرون رفت از وضعیت بد امنیتی یک ستراتیژی را آماده سازید

 

نیروهای امنیتی باید بخاطر مبارزه علیه مخالفین مسلح از حالت دفاعی به حالت تهاجمی بیایند

کابل – ولسی جرگۀ کشور یکبار دیگر از حکومت خواست تا بخاطر بیرون شدن از وضعیت بد امنیتی باید یک ستراتیژی را آماده و آن را جهت تصویب به این جرگه بفرستد.

اعضای این جرگه دیروز در بحث آزاد این جرگه گفتند که ملت از نا امنی‎ها به ستوه آمده‎است و حکومت باید مسئولیت خود را در این بخش ادا نماید.

اعضای ولسی جرگه می‎گویند، نیروهای امنیتی باید بخاطر مبارزه علیه مخالفین مسلح از حالت دفاعی به حالت تهاجمی بیایند.

عبدالروف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه پس از شنیدن شکایات وکلا در بارۀ وضعیت امنیتی کشور گفت: ” بخاطر تغییر اوضاع امنیتی افغانستان باز هم مخاطب ما حکومت است که با تدوین یک ستراتیژی امنیتی متناسب، در پیوند به مدیریت بحران و همچنان برای ایجاد وحدت ملی و وفاق سیاسی یکی از راهکارهای معقول است برای مدیریت بحران.”

این در حالیست که نقاط مختلف کشور در این اواخر به خصوص در ماه گذشته میلادی شاهد حملات انتحاری و تروریستی بوده که در تازه ترین مورد حملۀ تروریستی بالای تلویزیون شمشاد در شهر کابل می‎باشد.

عبدالقیوم سجادی یکتن اعضای ولسی جرگه در نشست عمومی این جرگه پیشنهاد کرد که حکومت باید در مبارزه علیه تروریزم از حالت دفاعی به حالت تهاجمی بیاید.

او افزود: “حکومت افغانستان برای مبارزه با تروریزم باید از موضع دفاعی خارج شود و موضع تهاجمی فعال را روی دست گیرد و به همین منظور پیش نویس ستیراتیژی امنیت ملی افغانستان را تدوین بکند و به پارلمان افغانستان جهت نهایی شدن ارائه کند.”

تا حالا حکومت در این مورد چیزی نه گفته؛ اما پیش از این مقامات حکومتی گفته‎اند که حکومت بخاطر امنیت پلان چهار ساله را آماده کرده‎ است.

دا وګورئ

راپور شبکۀ سی بی اس: کابل بعد از هفده سال جنگ هنوز هم محاصره است

  عصاکر امرکایی از سفارت تا میدان هوایی بدون هلیکوپتر نمیتوانند رفت و آمد کنند ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *