دوشنبه , فبروري 19 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / ریاست جمهور: نماینده افغانستان در سازمان ملل علیه پاکستان شکایت می‌کند

ریاست جمهور: نماینده افغانستان در سازمان ملل علیه پاکستان شکایت می‌کند

روی یک دیپلوماسی قوی و بین المللی کار میکنیم تا بر اساس فشارهای بین المللی، پاکستان را وادار به مبارزه با تروریزم سازد

کابل – ریاست جمهوری میگوید، روی یک دیپلوماسی قوی و بین المللی کار میکند تا بر اساس فشارهای بین المللی، پاکستان را وادار به مبارزه با تروریزم سازد.

دواخان مینه پال معاون سخنگوی رئیس جمهور روز جمعه در صحبت با رادیو آزادی گفت:” این روشن گردید که پاکستان در کار مبارزه با تروریزم جدی نیست. در این راستا این کشور با آنکه همکاری نکرده، سر هم باز زده است. حکومت افغانستان مجبور است که این معضل را از مراجعه بین المللی حل سازد و به نماینده دایمی مان وظیفه سپرده شده است تا شکایتش را در پیوند به حملات اخیر در افغانستان و نیز حمایت پاکستان از تروریزم، در شورای امنیت سازمان ملل مطرح سازد. ”

حکومت افغان پس از آن چنین موضع را در برابر پاکستان اختیار میکند که مقام های امنیتی افغان از طرح ریزی حمله مرگبار اخیر کابل پرده برداشتند و گفتند که این حمله در پاکستان برنامه ریزی شده بوده است، حملهء که در آن 64 تن جان باختند و 347 تن دیگر زخم برداشتند.

پس از این حمله به گفته شورای امنیت ملی، رئیس جمهور غنی گفته است، رهبران گروه های سرکش در شهر کویته و پشاور پاکستان به سر می برند و افغانستان دیگر امید آن را ندارد که اسلام آباد آنان را به میز گفتگوهای صلح حاضر سازد.

احمد سعیدی یکی از دیپلومات های پیشین در پاکستان و کارشناس سیاسی به این باور است، شکایت افغانستان در پیوند به کارنامه های پاکستان به شورای امنیت سازمان ملل زمانی اثرگذار خواهد بود که این کشور حمایت اعضای این شورا را در این راستا به دست آورد.

از سوی دیگر اما وی تاکید می ورزد، افغانستان در کنار آنکه شکایت اش را به شورای امنیت سازمان ملل مطرح میکند، باید این معضل را به دیگر مراجع بین المللی نیز برساند.

دا وګورئ

ملي مشارکت ګوند: تش په نوم رهبران د افغانانو ترمنځ نفاق ته لمن وهي

  په افغانستان کې روان وضعیت له بل هر وخت څخه ډېر بحراني شوى، اړتیا ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *