سه شنبه , جنوري 16 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / پنج کارمند بلندرتبه کمیسیون مستقل شکایت‌های انتخاباتی برکنار شدند

پنج کارمند بلندرتبه کمیسیون مستقل شکایت‌های انتخاباتی برکنار شدند

این فیصله بنابر سلیقه های شخصی و ذهنیت سازی بعضی کمیشنران کمیسیون شکایات انتخاباتی صورت گرفته است و یک کار غیر قانونی است ( معاون کمیسیون شکایات انتخاباتی)

برکناری پنجد کارمند ارشد یک اقدام سلیقوی و قومی بوده و کمیسیون شکایت های انتخاباتی می خواهد با چنین کار بی ظرفیتی های خویش را پنهان نماید

کابل – یک روز پس از برکناری رییس دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات ، کمیسیون مستقل شکایت‌های انتخاباتی از برکناری پنج کارمند ارشد این سازمان خبر داد.

کمیسیون مستقل شکایت‌های انتخاباتی طی مکتوبی به رسانه‌ها از برکناری پنج کارمند ارشد این سازمان خبر داده است.

به گزارش تلویزیون یک، در مکتوبی که دیروز صادر شده آمده است که این کمیسیون به خاطر دلیل‌های یاد شده در زیر، معاون مسلکی دارالانشا، رئیس تحلیل و بررسی، رییس منابع بشری، آمر اسناد و ارتباط و مدیر حاضری‌اش را برکنار کرده است.

تزویر در دستگاه حاضری برقی؛تمرد در برابر حکم رئیس جمهور در مورد سرپرستی معاونیت مالی و اداری؛ ایجاد موانع در برابر برنامه‌های اصلاحاتی کمیسیون؛ اطاعت نکردن از امرهای قانونی آمران ارشد؛ مقاومت و تمرد در برابر فیصله‌ها و تصمیم‌های کمیسیون؛ تعلل و پای گریزی از وظیفه؛ حضور نداشتن در کارهای گروهی کمیسیون؛ ایجاد دوگانگی در امور دارالاشنا؛ ممانعت از بررسی هیات موظف کمیسیون از بخش مربوط؛ ارتکاب تخلف‌های اداری مکرر و سایر موردهای دیگر که مانع اصلی کار و پیشبرد فعالیت کمیسیون شده است.

اما حمیرا حقمل معاون کمیسیون شکایات انتخاباتییدرمکتوبى عنوانى ریاست عمومى دارالانشاء با این تصمیم مخالفت کرده است. وی گفته است که این فیصله بنابر سلیقه های شخصی و ذهنیت سازی بعضی کمیشنران کمیسیون شکایات انتخاباتی صورت گرفته است و یک کار غیر قانونی است.

این فیصلۀ کمیسیون درتناقض صریح با قانون انتخابات، قانون کار، قانون خدمات ملکى، مقررۀ امورذاتى و سایرقوانین ومقررات نافذه وحکم صریح شماره ١٠٠٠ مورخ اول سرطان ١٣٩٥و حکم ١٢٨٩مورخ ١٨سرطان ١٣٩٦ مقام ریاست جمهورى اسلامی افغانستان قراردارد.

محمد علی ستیغ رئیس دارالانشای کمیسیون شکایات انتخاباتی نیز این اقدام رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی را نادرست و غیر قابل اجرا خوانده است.

از سوی دیگر ولید اکبر سروری معاون مسلکی دارلانشا تمام اتهامات وراد شده بر خود را کاملاٌ رده نموده و این را یک اقدام سلیقوی و قومی می داند. به گفته سروری، کمیسیون شکایت های انتخاباتی می خواهد با چنین کارها بی ظرفیتی ها خویش را پنهان نماید.

دا وګورئ

راپور شبکۀ سی بی اس: کابل بعد از هفده سال جنگ هنوز هم محاصره است

  عصاکر امرکایی از سفارت تا میدان هوایی بدون هلیکوپتر نمیتوانند رفت و آمد کنند ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *