چهارشنبه , فبروري 21 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / غلام محبوب بنایی: امریکا برای غارت منابع و ساخت مراکز نظامی به افغانستان آمده است

غلام محبوب بنایی: امریکا برای غارت منابع و ساخت مراکز نظامی به افغانستان آمده است

 

ناامنی های موجود در کشور برنامه ای است از سوی امریکا و هم پیمانانش طرح ریزی و اجرا می گردد

کابل – غلام محبوب بنایی رهبر حزب ا… ملت می گوید که امریکا از دیر زمان اهداف دراز مدت برای منطقه آسیانه‌ی میانه و مخصوصا افغانستان داشت و برای رسیدن به این اهداف غارت منابع و ساخت پایگاه به این کشور آمده است.

غلام محبوب بنایی در گفتگوی با آوا گفت که امریکا براساس اهدافی که داشت، طالبان را ساخت و از رهبران آن حمایت کرد و اکنون هم که تاریخ طالبان سر رسیده، داعش را ساخته و حمایت می ‌کند.

او تاکید کرد که:”امریکایی‌ها وقتی دیدند پروسۀ‌طالب در افغانستان با شکست مواجه شده، برای آنکه به مردم افغانستان و جهان بفهمانند که ضد طالب بوده و هستند، طرحی را پیاده کرده و به بهانۀ مبارزه با طالب وارد افغانستان شدند”.

به گفته‌بنایی، امریکا برای جایگزین کردن طالبان در افغانستان به دنبال بهانه‌ای بود و به همین دلیل حادثه یازده سپتامبر را طراحی و اجرا کرد.

به باور غلام محبوب بنایی، امریکا به این دلیل طالبان را از افغانستان بیرون نکرد که افغانستان آزاد بوجود آمده و مجاهدین با یک نظام اسلامی روی کار آیند. این ‌کار را کرد تا مردم فکر کنند که شاید امریکا ضد طالب است اما این مساله یک پروژه بوده و خود امریکایی‌ها آن را برنامه ‌ریزی کرده‌بودند.

او به ناامنی‌های موجود در کشور نیز اشاره و آنرا برنامه از سوی امریکا و هم ‌پیمانانش عنوان کرد. وی گفت: “چه شد که در چند شبانه روز امریکایی‌ها توانستند طالب را از حوزه غرب ریشه‌ کن کنند اما حالا نمی ‌توانند، چون نمی ‌خواهند. در آن زمان چون می‌ خواستند بهانه‌ای برای ورود به افغانستان داشته باشند، برنامه‌ای را طرح کردند تا بتوانند دل مردم، مجاهدین و دیگر اقشار را به دست بیاورند و خود را ضد طالب جلوه دهند”.

دا وګورئ

حکومت له جمعیت سره د عبدالکریم خدام د لرې کېدو پر سر معامله کړې

حکومت منلې چې خدام به د سولې شورا د مرستیال، ضیاء الدین ضیاء د سمنګان ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *