پنجشنبه , اکتوبر 19 2017
کور‌پاڼه / افغانستان / عضو مشرانو جرگه: در چهار سال گذشته ۲۲ میلیارد افغانی حقوق معلولان و خانواده‌های شهدا پرداخت نشده

عضو مشرانو جرگه: در چهار سال گذشته ۲۲ میلیارد افغانی حقوق معلولان و خانواده‌های شهدا پرداخت نشده

 

تاهنوز که سه سال از وعده وزارت کار مبنی بر ایجاد دیتابیس میگذرد؛ ولی تا هنوز حتا اکثر معلولان و خانواده های شهدا بایمتریک نشده اند

کابل – یک عضو مشرانو جرگه می ‌گوید که وزارت کار و امور اجتماعی از چهار سال گذشته، ۲۲ میلیارد افغانی حقوق معلولان و خانواده‌های شهدا را پرداخت نکرده است.

به گزارش اژانس جمهور، صفی الله هاشمی عضو مشرانو جرگه گفت، وزارت کار و امور اجتماعی حقوق اکثر معلولان و ورثۀ شهدا را در سال‌ها ۱۳۹۳، ۱۳۹۴و ۱۳۹۵ که پرداخت نکرده است به ۱۱ میلیارد افغانی می ‌رسد.

هاشمی گفت،در سال جاری نیز حقوق اکثریت معلولان و ورثۀ شهدا پرداخت نشده و پول مجموع حقوق که از ۱۳۹۳ تا هنوز پرداخت نشده به ۲۲ میلیارد افغانی می ‌رسد.

او اضافه کرد که این مساله مشکلات فراوانی را برای معلولان و خانواده های شهدا به بار آورده است.

پیش از این وزارت کار و امور اجتماعی گفته بود که برای معلولان و خانواده‌ های شهدا دیتابیس معلومات ترتیب می کند و براساس آن حقوق معلولان و خانواده‌های شهدا پرداخت خواهد شد.

اما صفی الله هاشمی می ‌گوید که تاهنوز که سه سال از وعدۀ وزارت کار می‌گذرد، ولی تا هنوز حتا اکثر معلولان و خانواده های شهدا بایمتریک نشده اند.

هاشمی بیان داشت که حتا وزارت کار برای بایمتریک هیچ اقدامی نکرده است. به گفته وی، اگر حکومت به معلولان و خانواده‌های شهدا توجه نکند، بی باوری مردم افغانستان نسبت به نظام بیشتر خواهد شد و مشکلات زیادی برای دولت ایجاد می‌ شود.

دا وګورئ

د ملي شورا غړي: د امریکا د نوې ستراتېژۍ تر اعلان وروسته ملکي مرګ ژوبله زیاته شوې

  ‌په هرات، کندز، ننګرهار او کونړ ولایتونو کې شپږ ځله پر ملکيانو بمبارد شوی ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *