چهارشنبه , فبروري 21 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / عضو مشرانو جرگه: در چهار سال گذشته ۲۲ میلیارد افغانی حقوق معلولان و خانواده‌های شهدا پرداخت نشده

عضو مشرانو جرگه: در چهار سال گذشته ۲۲ میلیارد افغانی حقوق معلولان و خانواده‌های شهدا پرداخت نشده

 

تاهنوز که سه سال از وعده وزارت کار مبنی بر ایجاد دیتابیس میگذرد؛ ولی تا هنوز حتا اکثر معلولان و خانواده های شهدا بایمتریک نشده اند

کابل – یک عضو مشرانو جرگه می ‌گوید که وزارت کار و امور اجتماعی از چهار سال گذشته، ۲۲ میلیارد افغانی حقوق معلولان و خانواده‌های شهدا را پرداخت نکرده است.

به گزارش اژانس جمهور، صفی الله هاشمی عضو مشرانو جرگه گفت، وزارت کار و امور اجتماعی حقوق اکثر معلولان و ورثۀ شهدا را در سال‌ها ۱۳۹۳، ۱۳۹۴و ۱۳۹۵ که پرداخت نکرده است به ۱۱ میلیارد افغانی می ‌رسد.

هاشمی گفت،در سال جاری نیز حقوق اکثریت معلولان و ورثۀ شهدا پرداخت نشده و پول مجموع حقوق که از ۱۳۹۳ تا هنوز پرداخت نشده به ۲۲ میلیارد افغانی می ‌رسد.

او اضافه کرد که این مساله مشکلات فراوانی را برای معلولان و خانواده های شهدا به بار آورده است.

پیش از این وزارت کار و امور اجتماعی گفته بود که برای معلولان و خانواده‌ های شهدا دیتابیس معلومات ترتیب می کند و براساس آن حقوق معلولان و خانواده‌های شهدا پرداخت خواهد شد.

اما صفی الله هاشمی می ‌گوید که تاهنوز که سه سال از وعدۀ وزارت کار می‌گذرد، ولی تا هنوز حتا اکثر معلولان و خانواده های شهدا بایمتریک نشده اند.

هاشمی بیان داشت که حتا وزارت کار برای بایمتریک هیچ اقدامی نکرده است. به گفته وی، اگر حکومت به معلولان و خانواده‌های شهدا توجه نکند، بی باوری مردم افغانستان نسبت به نظام بیشتر خواهد شد و مشکلات زیادی برای دولت ایجاد می‌ شود.

دا وګورئ

حکومت له جمعیت سره د عبدالکریم خدام د لرې کېدو پر سر معامله کړې

حکومت منلې چې خدام به د سولې شورا د مرستیال، ضیاء الدین ضیاء د سمنګان ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *