دوشنبه , فبروري 19 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / جنرال عبدالرازق: ملا هبة‌الله دستور صلح با داعش را صادر کرده

جنرال عبدالرازق: ملا هبة‌الله دستور صلح با داعش را صادر کرده

 

رهبر طالبان به هلمند سفر کرده که ملا شیرین رئیس استخبارات، ملا گل آغا رئیس کمیسیون مالی، صدر ابراهیم رئیس کمیسیون نظامی و نعیم بړېڅی مسوول اکمالات این گروه وی را همراهی کردند

کندهار- جنرال عبدالرازق قوماندان امنیه ولایت کندهار می‌گوید که ملا هبة‌الله رهبر گروه طالبان به ولایت هلمند سفر کرده و به جنگجویان خود دستور داده تا با تروریستان داعشی وارد جنگ نشوند.

جنرال عبدالرازق از چهره‌های سرشناس ضد طالبان در جنوب کشور گفت که ملا هبة‌الله، یازده روز پیش سفری به ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند داشته است.

به گفته قوماندان امنیه ولایت کندهار، ملا هبة‌الله به کمک سازمان استخبارات پاکستان “آی اس آی” از راه گردی‌ جنگل بلوچستان به بهرامچه هلمند آمده و از آنجا وارد ولسوالی موسی قلعه شده است.

جنرال عبدالرازق افزوده که ملا هبة‌الله در دیدار با شماری از قوماندانان طالبان از افزایش حملات هوایی نیروهای امنیتی بر مواضع طالبان به شدت ابراز نگرانی کرده و از جنگجویان خود خواسته تا تاکتیک‌های جنگی خود را تغییر دهند.

قوماندان امنیه کندهار افزود که ملا هبةالله در این دیدارش با قوماندانان نظامی طالبان گفته که هدف طالبان و داعش در افغانستان یکی است و بعد از این با جنگجویان داعش وارد جنگ نشوید.

جنرال رازق تاکید کرد:”در این سفر ملا هبة‌الله را ملا شیرین رئیس استخبارات طالبان، ملا گل آغا رئیس کمیسیون مالی طالبان؛ صدر ابراهیم رئیس کمیسیون نظامی طالبان و نعیم بړیڅی مسوول اکمالات طالبان همراهی کردند”.

وی خاطر نشان کرد که رهبر گروه طالبان پس از اقامت کوتاه مدت در ولسوالی موسی قلعه و دیدار با قوماندانان نظامی طالبان، دوباره از همان مسیری که وارد افغانستان شده بود به پاکستان برگشته است.

در همین حال قاری یوسف احمدی سخنگوی گروه طالبان تایید کرده که رهبر این گروه سفری به ولایت هلمند داشته است و گفته که سفر ملا هبةالله به ولایات مختلف کشور و دیدار او با قوماندانان نظامی طالبان یک امر عادی و معمول است. اما وی تاکید کرده که ملا هبةالله دستوری مبنی بر توقف جنگ طالبان با تروریستان داعشی نداده است.

دا وګورئ

ملي مشارکت ګوند: تش په نوم رهبران د افغانانو ترمنځ نفاق ته لمن وهي

  په افغانستان کې روان وضعیت له بل هر وخت څخه ډېر بحراني شوى، اړتیا ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *