چهارشنبه , فبروري 21 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / مشرانو جرگه: اظهارات اخیر صدراعظم پاکستان احمقانه است

مشرانو جرگه: اظهارات اخیر صدراعظم پاکستان احمقانه است

 

افغانستان برخلاف هیچ کشوری نیست و نیز به هیچ کشوری اجازه نمی دهد تا در امور داخلی و خارجی اش مداخله کند

کابل – مشرانو جرگه به اظهارات اخیر صدراعظم پاکستان در مورد نقش هند در افغانستان عکس العمل نشان داده و آن‌را احمقانه خواند.

شاهد خاقان عباسی صدراعظم پاکستان در نشست شورای روابط خارجی امریکا گفته است که کشورش نمی ‌تواند نقش برجستۀ هند را در افغانستان تحمل کند.

اما اعضای مشرانو جرگۀ افغانستان این اظهارات صدراعظم پاکستان را مداخله جویانه و احمقانه خواندند.

فضل‌هادی مسلم ‌یار رئیس مشرانو جرگه گفت: ” صدراعظم پاکستان درمورد روابط افغانستان با هند، بیانات احمقانه داشته است، افغانستان به هیچ کس اجازه نمی ‌دهد که خطوط سیاست خارجی اش را ترسیم کند”.

رئیس مشرانو جرگه اظهارات عباسی را در واقع سخن سازمان استخباراتی پاکستان عنوان کرده گفت، اینکه افغانستان در روابط خارجی خود براساس خواست پاکستان عمل کند، خواب، خیال و جنون خواهد بود. او بیان داشت، افغانستان برخلاف هیچ کشوری نیست و نیز به هیچ کشوری اجازه نمی ‌دهد در امور داخلی و خارجی اش مداخله کند.

صفی الله هاشمی عضو دیگر مشرانو جرگه نیز ضمن محکوم کردن اظهارات صدراعظم پاکستان، آن را مداخله جویانه خواند و گفت: “افغانستان غلام حلقه بگوش پاکستان نیست که در روابط خارجی خود براساس خواست آن عمل کند”.

این در حالی است که روابط هند با افغانستان همیشه مورد تردید پاکستان واقع شده و اسلام آباد بارها از این ناحیه ابراز نگرانی کرده است. پیش از این پرویز مشرف رئیس جمهور سابق پاکستان نیز اعتراف کرده است که پاکستان به خاطر جلوگیری از نقش هند در افغانستان، گروه های تروریستی را به منظور دامن زدن جنگ در افغانستان حمایت و سازماندهی می ‌کند.

دا وګورئ

حکومت له جمعیت سره د عبدالکریم خدام د لرې کېدو پر سر معامله کړې

حکومت منلې چې خدام به د سولې شورا د مرستیال، ضیاء الدین ضیاء د سمنګان ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *