جمعه , جنوري 19 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / افراد نزدیک به جنرال دوستم : مذاکرات دوستم با ارگ ریاست جمهوری جریان دارد و به زودی به کشور بر می‌گردد

افراد نزدیک به جنرال دوستم : مذاکرات دوستم با ارگ ریاست جمهوری جریان دارد و به زودی به کشور بر می‌گردد

 

مذاکرات روی این موضوع هم جریان دارد که توطیهها و دسیسههایی که از طرف حلقات خاص بر علیه جنرال دوستم راه اندازی شده است، باید جمع شود

کابل – افراد نزدیک به عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری از مذاکرات میان آقای دوستم و ارگ ریاست جمهوری خبر می دهند.

به‌گزارش آژانس صدای افغان(آوا)، عظیم قویاش، از افراد نزدیک به جنرال دوستم و سناتور ولایت سرپل می‌گوید که مذاکرات بین جنرال دوستم و حکومت در مورد بازگرداندن صلاحیت‌های معاونیت اول ریاست جمهوری جریان دارد.

قویاش به خبرگزاری آوا گفت:” مذاکرات روی این موضوع هم جریان دارد که توطیه‌ها و دسیسه‌هایی که از طرف حلقات خاص بر علیه جنرال دوستم راه اندازی شده است، باید جمع شود.”

قویاش نتیجه مذاکرات را خوب توصیف کرد؛ اما تاکید می کند که هنوز خواست های جنرال دوستم برآورده نشده است. جنرال دوستم در حالی با حکومت وارد مذاکره شده است که اخیرا با احزاب جمعیت اسلامی و حزب وحدت مردم افغانستان ائتلافی را زیر نام نجات افغانستان تشکیل داده است.

از سوی دیگر عطامحمد نور والی بلخ و جمعیت و محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی انتظار آمدن دوستم از ترکیه به کشور را می‌کشند تا ائتلاف نجات رسما در افغانستان اعلام موجودیت کند. انتظاری که گفته می شود حکومت و برخی کشورهای خارجی مانع پایان یافتن آن می شوند. بابر فرهمند، رئیس دفتر دوستم گفت که “معاون اول ریاست جمهوری شاید تا یک هفته دیگر به افغانستان بیاید.” قویاش هشدار می‌دهد که اگر حلقاتی از آمدن معاون ریاست جمهوری به کشور جلوگیری کند، تظاهرات میلیونی در سراسر افغانستان راه اندازی خواهد شد که در آن صورت، بقای نظام با خطر مواجه خواهد شد. این در حالیست که چندی قبل گزارش‌هایی نشرشد که از نشستن طیاره حامل جنرال دوستم در میدان هوایی بلخ جلوگیر شده است. جنرال دوستم متهم است که به افراد خود دستور داده تا احمد ایشچی والی پیشین جوزجان را مورد آزار جنسی قرار داده و به او تجاوز کنند. آقای دوستم این اتهام‌ها را رد کرده و آن را توطیه می‌داند.

دا وګورئ

واشنګټن پوسټ: له طالبانو سره د مسکو اړیکې له مجاهدینو سره د امریکا اړیکو ته ورته دي

  د روسیې د بهرنیو چارو وزیر هندي ډ‎يپلوماټانو ته ویلي و چې مسکو له ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *