چهارشنبه , جنوري 17 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / رئیس جمهور اشرف غنی: شماری از انتصاب‌هایی که داشتم به فساد منجر شد

رئیس جمهور اشرف غنی: شماری از انتصاب‌هایی که داشتم به فساد منجر شد

 

“افغانها فاسد نیستند”، تنها تعداد محدودی تلاش دارند از طریق فساد، بربادی را به کشور بیاورند و آن را بدنام کنند

کابل – محمد اشرف غنی، رییس جمهوری از جوانان کشور خواست که متحد باشند تا یکجا بحران‌های موجود را از بین ببرند.

غنی دیروز، شنبه ۲۱ اسد، در مراسم روز جهانی جوانان در ارگ ریاست جمهوری گفت که نه تنها آیندۀ افغانستان؛ بلکه امروز آن نیز وابسته به جوانان است.

رییس جمهوری باری دیگر گفت که اداره‌های کشور هر روز جوان‌تر می‌شود و او بیشترین سرمایۀ سیاسی‌اش را برای این کار مصرف کرده است. غنی اعتراف کرد که برخی از انتصاب‌هایی که او داشت، به فساد اداری منجر شد و از جوانان خواست که آنان “حلقۀ نجیبه” باشند و پاسخگویی میان‌شان به فرهنگ تبدیل شود. او افزود که “افغان‌ها فاسد نیستند”، تنها تعداد محدودی تلاش دارند که از طریق فساد، بربادی را به کشور بیاورند و آن را بدنام کنند. غنی وعده سپرد که در طرح بودجۀ آینده موردهایی را در نظر بگیرد که تاثیرهای مستقیم بر بهبود زندگی جوانان داشته باشد. او به وزارت‌ها و اداره‌های مستقل دولتی دستور داد که نشستی با جوانان برگزار کند و نقش اداره‌های شان را برای رسیدگی به موضوعات اساسی زندگی جوانان مشخص کند. در این میان تادامیچی یاماموتو، نمایندۀ خاص سازمان ملل متحد، اقدام رییس جمهور غنی را برای شامل ساختن جوانان در تصمیم گیری‌های کلان حکومت، گام موثر خواند.

او گفت: “رییس جمهور غنی برای شامل کردن جوانان در تصمیمگیری‌های دولتی به فیصدی بیشتری نسبت به هر زمان دیگر علاقمندی نشان داده است. سازمان ملل متحد به تعهدات رو به توسعه و قوی حکومت افغانستان برای جوانان دلگرم شده است.”

نمایندگان جوانان در مراسم دیروزی سخنرانی کردند و از مشکل‌هایی چون ناامنی، بیکاری، توجه نکردن به مشکل اعتیاد، بحران مهاجرت و رسم و رواج‌های ناپسند شکایت کردند.

غنی به مشکل بیکاری در بین جوانان اشاره کرد و باری دیگر افزود که به زودی پنج هزار پست دولتی در بخش خدمات ملکی و هشت هزار پست معلمی در این کشور اعلام خواهد شد.

دا وګورئ

واشنګټن پوسټ: له طالبانو سره د مسکو اړیکې له مجاهدینو سره د امریکا اړیکو ته ورته دي

  د روسیې د بهرنیو چارو وزیر هندي ډ‎يپلوماټانو ته ویلي و چې مسکو له ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *