جمعه , جنوري 19 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / اعتراض منسوبان اردوى ملى بخاطرتوهین به کلمات مقدس ” الله و محمد”

اعتراض منسوبان اردوى ملى بخاطرتوهین به کلمات مقدس ” الله و محمد”

آنان پس ازآن، دست به اعتراض زدند که روى جراب هاى شان که ازسوى یک شرکت قراردادى دراختیارشان قرارداده شده است، کلمات مقدس الله ومحمد را حک شده یافتند

رهبرى این وزارت مصمم است تا هرچه زود تردرزمینه، تحقیقات را آغاز وعامل این موضوع مشخص ومطابق قانون مجازات گردد(وزیری)

کابل(پژواک، ۲۰ اسد۹۶): ده ها تن از منسوبان مرکز تعلیمی نظامی کابل در اعتراض به حک شدن کلمات مقدس ” الله و محمد” درجراب های شان، دست به اعتراض زده اند.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی با تائید این موضوع به پژواک گفت که نزدیک به دوصد تن ازسربازان وبریدملان این مرکز پس ازآن، دست به راهپیمایى اعتراضى زدند که روى جراب هاى شان که ازسوى یک شرکت قراردادى دراختیارمنسوبان این مرکزتعلیمى قرارداده شده است، کلمات مقدس الله ومحمد را حک شده یافتند .

وزیرى افزود که معترضین براى حدود سه ساعت شاهراه کابل – جلال آباد را به ترافیک مسدود کرده اند . سخنگوى وزارت دفاع ملى درادامه یاد آور شده که قوماندان مرکزى تعلیمى به محل تجمع بریدملان وسربازان معترض رسیده تا درتفاهم با آنها ازانسداد شاهراه جلوگیرى نماید .

وى افزود که رهبرى این وزارت مصمم است تا هرچه زود تردرزمینه، تحقیقات را آغاز وعامل این موضوع مشخص ومطابق قانون مجازات گردد .

محمد عزیز هوتک باشندۀ قریه هوت خیل شهرکابل به پژواک گفت که ده ها تن ازسربازان وبریدملان مرکز تعلیمى درحالیکه نعره هاى الله اکبر را سرداده با گفتن ” مرگ به مغرضین” و “مرگ بر دشمنان اسلام” دست به راهپیمایى زده وشاهراه عمومى کابل – جلال آباد را به روى ترافیک بسته اند .

موصوف همچنان خاطرنشان کرد که صدها عراده واسطه ازهردو مسیر دراین شاهراه متوقف بوده ومسافران درهواى گرم با مشکلات مواجه اند .

دا وګورئ

واشنګټن پوسټ: له طالبانو سره د مسکو اړیکې له مجاهدینو سره د امریکا اړیکو ته ورته دي

  د روسیې د بهرنیو چارو وزیر هندي ډ‎يپلوماټانو ته ویلي و چې مسکو له ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *