سه شنبه , جنوري 16 2018
کور‌پاڼه / خبرونه / ضمیر کابلوف، نماینده خاص رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان: امریکا باید در مورد انتقال و کمک رسانی به داعش در افغانستان جواب بدهد

ضمیر کابلوف، نماینده خاص رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان: امریکا باید در مورد انتقال و کمک رسانی به داعش در افغانستان جواب بدهد

 

ما به این باور هستیم که شاهدان عینی پرواز هلیکوپترهای ناشناس تهدید می شوند تا در این مورد سکوت اختیار کنند و حاضر نشوند تا در این مورد شهادت بدهند

مسکو منتظر عکس العمل امریکا و کشورهای غربی در مورد گزارش های منتشر شده مبنی بر حمایت “طیاره های ناشناس” از گروه تروریستی داعش در افغانستان است

مسکو از ماموریت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) انتظار دارد تا یک گزارش جامع را در این مورد تهیه شود

مسکو – مقام های روسیه برای چندمین بار از انتقال افراد داعش توسط هلیکوپترهای ناشناس و رساندن سلاح و مهمات به آنها در افغانستان ابراز نگرانی می کنند. ضمیر کابلوف، نماینده خاص رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان با ابراز نگرانی مجدد در این مورد، گفت که خواستار پاسخ امریکا در این مورد اند.

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری صدای افغان(آوا)، ‎نماینده خاص رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان در گفتگو با وب سایت “افغانستان رو” تاکید کرد: مسکو منتظر عکس العمل امریکا و کشورهای غربی در مورد گزارش های منتشر شده مبنی بر حمایت “طیاره های ناشناس” از گروه تروریستی داعش در افغانستان است و مسکو نگران این مساله است.

کابلوف افزود: پارلمان افغانستان مانند روسیه در مورد پرواز هلیکوپترهای ناشناس در مناطق مختلف این کشور نگران است.

وی افزود: روسیه از موضع ولسی جرگۀ افغانستان در این مورد حمایت می‌کند و نگرانی این عضو پارلمان را در مورد پرواز هلیکوپترهای ناشناس کاملا موجه می‌داند.

کابلوف گفت: “موضوع پرواز هلی کوپترهای ناشناس در حریم هوایی افغانستان توسط دیپلمات‌های روسی در یکی از جلسات شورای امنیت سازمان ملل مطرح شده و مسکو از ماموریت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) انتظار دارد تا یک گزارش جامع را در این مورد تهیه شود”.

وی با انتقاد از سکوت امریکا و کشورهای غربی در مورد پشتیبانی هلی کوپترهای ناشناس به داعش گفت: “ما از متحدان ناتو که در حقیقت در کنترل حریم هوایی افغانستان دخیل هستند، می‌خواهیم تا در این مورد توضیح دهند”.

نماینده خاص رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان گفت: “ما به این باور هستیم که شاهدان عینی پرواز هلیکوپترهای ناشناس تهدید می شوند تا در این مورد سکوت اختیار کنند و حاضر نشوند تا در این مورد شهادت بدهند”.

این گفته‌ها در حالی مطرح می شود که چندی قبل، ماریا زاخاروف، سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز در یک نشست خبری گفت: مسکو اطلاعات تازه ای در اختیار دارد که هلیکوپترهای ناشناس، افراد مسلح شاخه افغانستان داعش را انتقال می‌دهد و علاوه بر این، در شرق افغانستان به آنها سلاح و مهمات رسانده می‌شود.

دا وګورئ

راپور شبکۀ سی بی اس: کابل بعد از هفده سال جنگ هنوز هم محاصره است

  عصاکر امرکایی از سفارت تا میدان هوایی بدون هلیکوپتر نمیتوانند رفت و آمد کنند ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *