جمعه , جنوري 19 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / سناتوران معترض: امتحان کارمندان اداره تذکره‎های برقی لغو شود

سناتوران معترض: امتحان کارمندان اداره تذکره‎های برقی لغو شود

رئیسان کمیسیون اصلاحات اداری، ثبت احوال نفوس و اداره توزیع تذکرههای برقی به مشرانو جرگه حضور نیافتند که این کار با واکنش اعضای این جرگه روبهرو شد و آنان نشست را تحریم کردند

شماری از اعضای مشرانو جرگه به علت حضور نیافتن شماری از مسئولان دولتی به نشست استجوابیه، جلسۀ عمومی این جرگه را تحریم کردند.

رئیسان کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی، ثبت احوال نفوس و ادارۀ توزیع تذکره‎های برقی روز سه شنبه به نشست عمومی مشرانو جرگه حضور نیافتند که این کار با واکنش اعضای این جرگه رو‌به‌رو شد و آنان نشست را تحریم کردند. سناتوران اعتراض کننده پس از تحریم نشست این جرگه، نشست خبری برگزار کردند و گفتند، تا هنگامی‎که روند اخذ امتحان از کارمندان اداره توزیع تذکره‎های برقی لغو نگردد، به اعتراض‎های شان ادامه خواهند داد. شمار این سناتوران به حدود ۲۰ تن می‎رسید.

زلمی زابلی یکی از این سناتوران گفت:”مشرانو جرگه امروز فیصله کرد، ما تا هنگامی به نشست عمومی حضور نخواهیم یافت که خواست‎های ما پذیرفته نشود، یا این مسئولان به مجلس عمومی فرستاده شوند و یا هم آزمونی که از کارمندان این اداره گرفته شده‎است، لغو گردد. اگر این امتحانات لغو نگردد، حق هزاران تن زیر پا شده‎است، آنان باز هم تذکره نمی‎خواهند و از این بحران بزرگی ساخته خواهد شد.”

این سناتوران می‎گویند، در روند اخذ امتحان کارمندان ادارۀ توزیع تذکره‎های برقی نابرابری محسوس بوده‎است و این امتحان تنها به یک زبان گرفته شده‎است.

روند اخذ امتحان از کارمندان این اداره در ۱۵ ماه ثور از سوی کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی در کابل گرفته شد. در پیوند به این، شماری از افراد ناراضی و فعالان مدنی نیز اعتراض کرده‎اند و در رسانه‎های اجتماعی نیز این کمیسیون را به انتقاد گرفته‎اند.

این در حالیست که رئیس جمهور غنی فرمان تازه را در پیوند به بررسی روند توزیع تذکره‎های برقی از سوی معاونیت دوم ریاست جمهوری و ریاست اجرائیه صادر کرده‎است.

دا وګورئ

واشنګټن پوسټ: له طالبانو سره د مسکو اړیکې له مجاهدینو سره د امریکا اړیکو ته ورته دي

  د روسیې د بهرنیو چارو وزیر هندي ډ‎يپلوماټانو ته ویلي و چې مسکو له ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *