چهارشنبه , فبروري 21 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / ریاست جمهوری از پنج ماه بدینسو، معاش دوستم و کارمندان اش را نپرداخته است

ریاست جمهوری از پنج ماه بدینسو، معاش دوستم و کارمندان اش را نپرداخته است

طبق معمول پیش از آغاز سال مالی جدید تشکیلات و میزان مصارف عادی دفتر را به صورت پیشنهادی به دفتر رییس جمهور فرستادیم اما پاسخی دریافت نکرده ایم(فرهمند)

کابل – رییس دفتر عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری تایید کرده است که حقوق ماهانه آقای دوستم و کارمندان دفتر وی از پنج ماه پیش پرداخته نشده است.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ عنایت الله بابر فرهمند، رییس دفتر جنرال دوستم گفته است که آنان عدم پرداخت حقوق کارمندان دفتر معاون اول ریاست جمهوری را بارها پیگیری کرده اند اما این مشکل حل نشده است.

فرهمند بیان داشته که وی طبق معمول پیش از آغاز سال مالی جدید تشکیلات و میزان مصارف عادی دفتر معاون رییس جمهور را به صورت پیشنهادی به دفتر اشرف غنی رییس جمهور فرستاده اما پاسخی دریافت نکرده است. وی گفته است که هر باری که خواستار توضیح این موضوع شده، کارمندان دفتر ریاست جمهوری پاسخ داده‌اند که این پیشنهاد روی میز آقای غنی است، اما امضا نکرده است.

گفتنی است که از چند ماه بدین سو روابط آقای غنی و جنرال دوستم به تیرگی گراییده است. بعد از آن که جنرال دوستم متهم به بدرفتاری با احمد ایشچی رقیب سیاسی خود شد، رییس جمهور اختیارات قانونی وی را گرفت و از آن زمان آقای دوستم خانه نشین شده است.

حتی در یک مورد رولا غنی، همسر غنی گفته بود که جنرال دوستم در حبس خانگی به سر می برد.جنرال دوستم پس از تیرگی روابط با اشرف غنی، به دفتر کار خود نرفته است و یا هم به نوعی اجازۀ رفتن به دفتر خود را نداشته است.

آخرین باری که معاون اول رییس جمهور به دفتر خود رفت، دوم ماه حوت پارسال بود که به دنبال آن نیروهای دفاعی و امنیتی خانۀ او را در محلۀ شیرپور محاصره کردند.

نزدیکان دوستم مدعی اند که غنی وضعیت را به گونه‌ای مدیریت می‌کند که او نتواند از صلاحیت‌های خود به عنوان معاون اول رییس جمهور استفاده کند.

در هفته‌های اخیر هواداران دوستم دست به اعتراضات دسته‌جمعی زده و خواستار بازگرداندن اختیارات قانونی معاون اول رئیس جمهور به او شده‌اند.

دا وګورئ

حکومت له جمعیت سره د عبدالکریم خدام د لرې کېدو پر سر معامله کړې

حکومت منلې چې خدام به د سولې شورا د مرستیال، ضیاء الدین ضیاء د سمنګان ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *