جمعه , جنوري 19 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / حزب سبزهای امریکا حمله مادر بمب در اچین را تقبیح کرد

حزب سبزهای امریکا حمله مادر بمب در اچین را تقبیح کرد

 استعمال این نوع از سلاح یک عمل روانی و جنگ فزیکی است که تاثیرات آن بالا تر از چیزی است که دیده میشود و مورد هدف قرار گرفته است(حزب سبزهای امریکا)

واشنگتن- حزب سبزهای امریکا طی اعلامیه ای مخالفت شدید اش را با استعمال مادر بمب از سوی نیروهای امریکایی در اچین نشان داد. در اعلامیۀ این حزب آمده است که آنها مخالف تمامی اعمال تجاوز گرایانه همچو حمله اخیربمی امریکا در ولسوالی اچین هستند. اعلامیه می افزاید: ما این اقدام نظامی غیرمجاز، پر مصارف ویک جانبه به شدید ترین الفاظ محکوم میکنیم.” اشعه های این بمب غیر اتومی در ساحه بیشتر از یک مایل تمامی انساها و اکسیجن موجود درساحه استعمال شده را از بین میبرد. منبع می افزاید که استعمال این نوع از سلاح یک عمل روانی و جنگ فزیکی است که تاثیرات آن بالا تر از چیزی است که دیده میشود و مورد هدف قرار گرفته است. حزب سبزها در ادامه می گوید که این بمب ۱۶میلیون دالر امریکایی قیمت دارد درحالیکه بگفتۀ این حزب میلیونها امریکایی به خدمات و ضروریات او لیه زنده گی دسترسی ندارند و در غربت بسر میبرند. به باور حزب مذکور این اقدام امریکا درحقیقت یک خشونت علیه ملت این کشور است. سناتوران حزب سبز به رئیس جمهور ترمپ اجازه نخواهد داد که بدون تائید کانگرس با سوء استفاده از صلاحیت های قانونی اش داخل همچو جنگ شود.

اعلامیه توصیه میکند که نماینده گان حزب سبز در کانگرس باید موضع روشن در سمت صلح بگیرند و برضرورت های روزمرۀ مردم امریکا تاکید. حزب سبز های مخالف هرنوع تجاوز نظامی و اشغال کشور های دیگر توسط امریکا است.

دا وګورئ

واشنګټن پوسټ: له طالبانو سره د مسکو اړیکې له مجاهدینو سره د امریکا اړیکو ته ورته دي

  د روسیې د بهرنیو چارو وزیر هندي ډ‎يپلوماټانو ته ویلي و چې مسکو له ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *