جمعه , جنوري 19 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / ضیا مسعود: غنی حق عزل مرا ندارد

ضیا مسعود: غنی حق عزل مرا ندارد

حذف و عزل یک گروه از ساختار سیاسی حکومت وحدت ملی از سوی گروه دیگر، زمینه را برای جنگ داخلی و بی ثباتی سیاسی، مهیا میسازد

احمد ضیامسعود به دلیل ناکامی اش در امور کاری، عزل شده است (دواخان مینه پال)

کابل – احمد ضیا مسعود، می‌گوید مشارکت وی در ساختار حکومت وحدت ملی افغانستان، در نتیجۀ تعهد کتبی بوده که بر اساس آن رئیس جمهور غنی، حق عزل او را ندارد.

مسعود، از رئیس جمهور غنی میخواهد تا فرمان خویش را مبنی بر عزل وظیفوی وی، بازپس گیرد.

مسعود که در یک کنفرانس خبری در کابل، در واکنش به عزل او از سوی محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان، صحبت می‌‎کرد، گفت “نظر به همان تعهدات کتبی، خصوصیاتی که در تشکیل حکومت وحدت ملی وجود دارد، رئیس جمهور هیچ این حق را ندارد که مثلأ من را از موقف ام عزل کند”.

مسعود افزود که این فرمان، زمینۀ بی ثباتی را در کشور مهیا می‌سازد. او فرمان رئیس جمهور غنی را مبنی بر عزل خویش، “فاقد معنا و محتوا” خواند.

مسعود گفت “همه گی اخطار می‌دهند که اگر حکومت در این قسمت اشتباه کرده یا اشتباه خود را پس گیرد یا اینکه آنها هرچه دل شان شد، شاید کارهایی را انجام دهند، که اکنون ما از آن جلوگیری می‌کنیم و فعلأ ما همه را گفتیم که در جاهای خود باشند”.

او تأکید کرد که برای دریافتن راه حل معقول، با طرفداران شان در حالی مشوره و رای‌زنی، اند.

مسعود گفت دلیل عزل وظیفوی خویش، را نمی‌داند و در این مورد هیچ‌گاهی با او یا داکتر عبدالله، رئیس اجرایی حکومت، صحبت و مشوره نشده است.

مسعود گفت حذف و عزل یک گروه از ساختار سیاسی حکومت وحدت ملی از سوی گروه دیگر، زمینه را برای جنگ داخلی و بی ثباتی سیاسی، مهیا می‌سازد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان، طی یک فرمان، احمد ضیا مسعود “نمایندۀ رئیس جمهوری در امور اصلاحات و حکومتداری خوب” را از وظیفه اش، عزل کرد.

دواخان مینه پال، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، در صحبت با صدای امریکا، گفت آقای مسعود به دلیل ناکامی اش در امور کاری، عزل شده است.

دا وګورئ

واشنګټن پوسټ: له طالبانو سره د مسکو اړیکې له مجاهدینو سره د امریکا اړیکو ته ورته دي

  د روسیې د بهرنیو چارو وزیر هندي ډ‎يپلوماټانو ته ویلي و چې مسکو له ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *