جمعه , جنوري 19 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / مک مستر، مشاور امنیت ملی امریکا در پاکستان: هیچ کشوری نباید از طالبان حمایت کند

مک مستر، مشاور امنیت ملی امریکا در پاکستان: هیچ کشوری نباید از طالبان حمایت کند

خواستار نقش مثبت همه کشور های منطقه در ایجاد ثبات در افغانستان میباشیم

اسلام آباد – مک مستر، مشاور امنیت ملی امریکا، با ابلاغ پیامی به رهبران پاکستان گفت هیچ کشوری نباید از طالبان حمایت کند و رهبری آن کشور را به مبارزۀ بدون تفکیک با همه اشکال ترویزم ترغیب کرد.

وی که پس از سفر به کابل، رهسپار پاکستان گردید، در دیدار با مقامات پاکستانی گفت که خواستار نقش مثبت همه کشور های منطقه در ایجاد ثبات در افغانستان میباشد.

مشاور امنیت ملی ایالات متحده در نخستین سفر رسمی خود به پاکستان، با نواز شریف صدراعظم آن کشور ملاقات کرد. بر اساس اعلامیۀ دفتر صدراعظم پاکستان، مک مستر، تمنیات نیک رئیس جمهور ترمپ را به مقامات پاکستان رسانید و اطمینان داد که ادارۀ جدید در تقویت روابط دو جانبه با پاکستان برای رسیدن به صلح و ثبات در افغانستان و به شکل گسترده تر در جنوب آسیا، متعهد است.

جنرال مک مستر افزود: “هیچ کس نباید از طالبان حمایت کند، هیچ کس نباید از مقاومت مسلحانه علیه دولت افغانستان و مردم افغانستان حمایت نماید، ما میخواهم که همه کشورهای منطقه نقش موثر و مثبت را برای کمک به مردم افغانستان در عوض تلاش برای تداوم این جنگ طویل ایفا نمایند.”

پس از ملاقات مک مستر با سرتاج عزیز مشاور ارشد مشی خارجی پاکستان، یک اعلامیه رسمی حاکیست که اسلام آباد نگرانی خود را از وخامت اوضاع امنیتی در افغانستان ابراز داشت.

مشاور امنیت ملی ایالات متحده ، روز گذشته، پس از انعقاد جلسات خود با مقامات بلند رتبۀ افغانستان در کابل، در مصاحبه تلویزیونی با طلوع نیوز، روی این موضوع تاکید کرد که هیچ جانبی نباید از طالبان حمایت کند.

مک مستر، روی اهمیت شکست طالبان و پیوستن طالبانی که علاقمند صلح اند به پروسه مصالحه نیز تاکید ورزید و گفت: “طالبان نیز باید شکست داده شوند، و انها را میتوان با چند روش شکست داد. فکر میکنم رئيس جمهور و رئیس اجراییه آقای عبدالله از انهایی که علاقمند مصالحه و پیوستن به برادران افغان خود برای تقویت کشور و ختم خشونت اند، استقبال خواهند کرد.”

دا وګورئ

واشنګټن پوسټ: له طالبانو سره د مسکو اړیکې له مجاهدینو سره د امریکا اړیکو ته ورته دي

  د روسیې د بهرنیو چارو وزیر هندي ډ‎يپلوماټانو ته ویلي و چې مسکو له ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *