چهارشنبه , جنوري 17 2018
کور‌پاڼه / افغانستان / قوماندان مرکز هماهنگی اردوی ملی بغلان کشته شده‎است

قوماندان مرکز هماهنگی اردوی ملی بغلان کشته شده‎است

جنرال عطایی، باشندۀ بدخشان بود که پس از سپریکردن رخصتیاش، هنگام برگشت به سوی وظیفه، در شاهراه ولسوالی خانآباد، نخست در کمین طالبان زخم برداشت و سپس جان باخت

کندز – مقام‌های امنیتی افغان در زون شمال‌شرق تأیید کرده اند که مسؤول دفتر هماهنگی نیروهای امنیتی و دفاعی افغان کشته شده است.

شیر عزیز کامه‌وال، قوماندان پولیس زون ۸۰۸ پامیر به صدای امریکا گفت که جنرال عبدالحی عطایی، مسؤول دفتر هماهنگی نیروهای امنیتی در ولایت بغلان، دیروز در شاهراه کندز – خان‌آباد در یک کمین طالبان کشته شد.

به گفتۀ وی، جنرال عطایی، باشندۀ ولایت بدخشان بود که پس از سپری‌کردن رخصتی‌اش، هنگام برگشت به سوی وظیفه، در شاهراه ولسوالی خان‌آباد، نخست در کمین طالبان زخم برداشت و سپس جان باخت.

کامه‌وال افزود که عطایی یک جنرال نظامی اردو بود؛ اما بدون این که پولیس کندز و تخار را در جریان بگذارد، در موتر نظامی (رِنجر)، این مسیر را در پیش گرفته بود.

سید محمود دانش، سخنگوی والی کندز گفت، در حمله بر موتر حامل جنرال عطایی، تنها خودش کشته شده و یک محافظ وی زخم برداشته است.

دانش افزود، مسؤولان پولیس ولسوالی خان‌آباد به محل رویداد رفته بودند؛ اما جنرال عطایی قبل از آنکه به شفاخانه برسد، جان داد.

مخالفان مسلح دولت افغانستان، گاه گاهی در مسیر شاهراه خان‌آباد کندز، مستقر می‌شوند و مقام‌های حکومتی کمین می‌زنند.

شش ماه پیش، یک قوماندان و یک سارنوال نظامی نیز در این مسیر از سوی طالبان از موتر پیاده و ربوده شدند که هنوز از مرگ و زنده‌گی آنان معلوماتی در دست نیست.

دا وګورئ

واشنګټن پوسټ: له طالبانو سره د مسکو اړیکې له مجاهدینو سره د امریکا اړیکو ته ورته دي

  د روسیې د بهرنیو چارو وزیر هندي ډ‎يپلوماټانو ته ویلي و چې مسکو له ...

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *